W sobotę 7 maja członkowie i sympatycy Kola weterynaryjnego udali się do Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Uczestniczyli tam w warsztatach na temat „Odnawialne źródła energii w gospodarstwie rolnym” oraz „Gospodarowanie wodą na obszarach wiejskich”, na których dowiedzieli się między innymi o nowych źródłach energii odnawialnej oraz  o zagrożeniach i współczesnych metodach ochrony jakości wód na obszarach rolniczych.

Następnie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą Targów Ogrodniczych „Wiosna kwiatów”, w których uczestniczyło ponad 200 wystawców z całej Polski, w tym szkółki ogrodnicze, producenci kwiatów, ziół i przypraw. Była tam również niezliczona ilość stoisk ekologicznych i pszczelarskich, w których można było degustować różne specjały oraz można było obejrzeć i posłuchać występów artystycznych, przejechać się na kucykach czy na karuzeli.

Projekt „COOL APARTMENTS – apartamenty na chłodniach kominowych z widokiem na naturę” wygrał etapy okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz konkursu „Młody Innowator”. Obecnie walczy na szczeblu centralnym w Warszawie. Jego autorzy: Julia Domańska, Daniel Hanack i Daniela Kampa z klasy 4 bb, zaprezentowali się w nakręconym na tę okoliczność filmie.

COOL APARTMENTS

W dniu 10 maja 2022 r. zaplanowana jest wywiadówka dla wszystkich klas.

Odbędzie się ona online przez teamsy

od godziny 16.30 do 17.30.

12 kwietnia 2022 odbyła się wycieczka sympatyków i członków PCK do Czech.
Odwiedziliśmy czeskie miasto Złote Góry, sanktuarium Matki Boskiej Pomocnej – Marii Hilf oraz zdobyliśmy szczyt Biskupiej Kopy.
Mieliśmy okazję spróbować czeskiego jedzenia w lokalnych restauracjach oraz zakupić miejscowe produkty. 

Koniec roku szkolnego dla klas IV zbliża się wielkimi krokami !
Nasi uczniowie jednak nie próżnują i wykorzystują ostatnie dni bardzo aktywnie. 
W środę wzięli udział w zorganizowanym przez Pana Arkadiusza Fludera meczu piłki nożnej  i turnieju piłki siatkowej którym zajmowała się Pani Katarzyna Soboń. 
Pan Michał Kostrzewa odpowiadał za sędziowanie turnieju piłki siatkowej. Natomiast Pani Justyna Otola zadbała o bezpieczeństwo i nadzór nad klasami.
Po rozgrywkach sportowych przyszedł czas na grilla którego zorganizowała klasa IV EG. 
To nie ostatnia taka impreza w naszej szkole! 
Ponieważ już szykujemy się na dzień dziecka z kolejnym pomysłem aktywnego spędzania czasu w naszej szkole !!!! 
A Wam moi drodzy czwartoklasiści dziękuje za taką dużą frekwencję i walkę w rozgrywkach sportowych! 


Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu realizuje projekt „Opolskie staże z PO WER em”. Projekt przeznaczony jest dla osób w wieku 18-29, biernych zawodowo zamieszkujących teren Województwa Opolskiego.

W projekcie mogą brać również udział absolwenci, studenci studiów niestacjonarnych oraz studenci ostatniego semestru studiów dziennych (po wyrażeniu zgody przez kierownika projektu).

Projekt przewiduje następujące formy wsparcia:

staże od 3 do 6 miesięcy (oferty staży znajdują się na naszej stronie internetowej)
w wybranych firmach z województwa opolskiego,
stypendium stażowe 1890 zł/ miesiąc,
szkolenia zawodowe (bon szkoleniowy) podczas odbywania stażu
zwrot kosztów dojazdu na staż
zwrot kosztów opieki nad dziećmi do lat 7/ osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Na stronie https://strefaporadnictwa.wup.opole.pl/opolskie-staze-z-powerem/dokumenty-do-pobrania  znajduje się Plakat i ulotka dotycząca projektu, które można zamieścić na stronie lub portalu społecznościowym.

Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać pod nr tel. 77 44 16 677 oraz na stronie internetowej https://strefaporadnictwa.wup.opole.pl/opolskie-staze-z-powerem