Gzowski najaktywniejszą szkołą w województwie w Honorowym Krwiodawstwie.

       W dniu 7 września w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pt. „Młoda Krew Ratuje Życie”.

W roku szkolnym 2017/2018 w etapie okręgowym aktywnie uczestniczyło 27 szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego.

Krwiodawcy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu okazali się najlepsi w kategorii aktywność czyli ilość oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły. Zostali również wyróżnieni w kategoriach: ogólna ilość oddanej krwi oraz promocja honorowego krwiodawstwa.

W uznaniu zasług nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Wicewojewody Opolskiego Pani Violetty Porowskiej oraz puchary od Opolskiego Kuratora Oświaty Pana Michała Sieka i Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu Pani Iwony Rajcy-Bernackiej.

Nasza szkoła otrzymała również nagrody rzeczowe: bon do sklepu komputerowego, bon do sklepu Media Markt, wyjazd do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie oraz firmowe upominki z Urzędu Miasta Opola oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

  

Organizatorem turnieju były: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Natomiast patronat honorowy nad turniejem objęli: Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa Opolskiego, Prezydent Miasta Opola oraz Opolski Kurator Oświaty.