W ramach prowadzonych działań prozdrowotnych przez Pana Arkadiusza Fludera klasa 1 a/w odbyła zajęcia na basenie „Wodna Nuta”. Są to zajęcia profilaktyczne którymi objęte zostały klasy prowadzone przez Pana Arka w ramach zajęć Wychowania Fizycznego. 

Nasza szkoła otrzymała podziękowania od Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu za udział w konkursie na „Największego zbieracza złota” organizowanego w ramach Akcji pod hasłem „Gorączka Złota” 2019.

Zebrane środki zostały przeznaczone na wakacyjny wypoczynek dzieci
z rodzin o niskim statusie materialnym.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


W bibliotece szkolnej (30.10.2019) i w s. 103 (6.11.2019) odbył się konkurs z wiedzy o Stanisławie Moniuszce.
1 etap-test ; 2 etap – utwory Moniuszki – do odgadnięcia.

Wyniki konkursu po 2 etapach:

I miejsce: Aleksander Sukmanowski – kl. 2 e/g
II miejsce: Alina Święcka – kl. 1bb
III miejsce: Laura Sowa – kl. 1bb
III miejsce:
Natalia Piechaczek – kl. 1bb

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy.
Organizatorzy konkursu: p. Anna Bęben i p. Piotr Magiera

15.01.2020 (środa) w bibliotece szkolnej odbędzie się konkurs czytelniczy (pisemny) z dwóch książek do wyboru.

Szczegóły dotyczące konkursu – w bibliotece szkolnej.

Czekam na chętnych uczniów z kl. 1 do 20.12.2019.

                                                                                 Anna Bęben

Produkty firmy KERAKOLL są stosowane przy realizacjach ważnych projektów architektonicznych i w pracach  renowacyjnych obiektów Światowego Dziedzictwa Kulturowy. Produkowane materiały „Kerakoll” spełniają wymagania dotyczące ekologii, są przyjazne dla środowiska, zdrowia wykonawców robót oraz użytkowników obiektów budowlanych.

W szkoleniu uczestniczyły klasy: 3ab, 2a/a( grupa budowlana).

Treść: 30.10.2019 (środa) w bibliotece szkolnej odbył się konkurs (w formie pisemnej) dla chętnych uczniów.

Uczniowie mieli do wyboru  4 zestawy pytań konkursowych.

Wyniki:

Konkurs wiedzy o Gustawie Herlingu-Grudzińskim-Rok 2019-Rokiem Gustawa Herlinga Grudzińskiego

I miejsce: Daniel Szczepaniak – kl. 4 in.

II miejsce: Jakub Cichy – kl. 4 in. ; Mateusz Kiejko – kl. 4 in.

III miejsce: Kacper Redka – kl. 4 in. ; Piotr Sawicki – kl. 4 in.

IV miejsce: Dominik Marut – kl. 4 in.

Konkurs wiedzy o Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce w 2019r.

Maciej Babula z kl. 1aa wziął udział w konkursie.

Organizator konkursów: p. Anna Bęben

Konkurs wiedzy o Stanisławie Moniuszce-Rok 2019-Rokiem Stanisława Moniuszki-I etap

Do II etapu konkursu o Moniuszce zakwalifikowali się uczniowie:

Aleksander Sukmanowski – kl. 2e/g ; Alina Święcka – kl. 1bb ; Laura Sowa – kl. 1bb ;

Natalia Piechaczek – kl. 1bb ; Aleksander Kondziela – kl. 3a/g ; Honorata Adamska – kl. 2e/g.

Organizatorzy konkursu: p. Anna Bęben i p. Piotr Magiera

6.11.2019 (środa) – odbędzie się II etap konkursu o Moniuszce (na 8 lekcji w s. 103)

Prosimy uczniów o wysłuchanie utworów Moniuszki:

1. Mazur z opery Halka

2. Pieśń Prząśniczka

3. Pieśń wieczorna

4. Pieśń Stary Kapral

5. Ten zegar stary – Aria z opery Straszny Dwór

6. „Ecce lignum crucis”

7. Pieśń Chochlik