W marcu odbędą się konkursy dla chetnych uczniów z kl. 1 i kl. 2.
1.03.2023 (środa) – 2 i 3 lekcja – konkurs o patronie szkoły (forma pisemna)
15.03.2023 (środa) – 2 i 3 lekcja – konkurs czytelniczy z 2 książek – do wyboru (forma pisemna)
Dekoracje – Bartek Buczek i Marek Donat z klasy 3bb
Poczta Walentynkowa – Samorząd Szkolny
W dniu 03.02.2023r. uczniowie klasy 3bb uczestniczyli w wycieczce zawodowej na budowę, obiektu usługowego, z przeznaczeniem na centrum stomatologiczne. Budowa znajduje się w Opolu przy ul Kukuczki.
Uczniowie w trakcie wycieczki mieli możliwość poznania:
– technologii wykonania obiektu
– właściwości zastosowanych materiałów budowlanych
– procesu wykonania tynków wewnętrznych z zastosowaniem agregatu tynkarskiego
– wymogami sanitarnymi dla gabinetów stomatologicznych (odbiór budynku przez Sanepid)
W wysokie pozycje rankingowe Liceów i Techników Perspektyw wpisana jest nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy, to sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.
Gzowski w rankingu najlepszych techników w kraju zdobył 42 miejsce, uprawniające do posługiwania się tytułem „ZŁOTEJ SZKOŁY 2023”.
Zdobyte miejsce przekłada się na 3 miejsce pośród wszystkich techników znajdujących się na terenie województwa opolskiego.
W dniu 2 lutego 2023 r., uczniowie klas IV aa, IV cb i IV bb wzięli udział w wycieczce zawodowej do Poznania na największe Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury w Polsce, BUDMA 2023. Targi zgromadziły ponad 600 wystawców z 26 krajów. Odbywały się na terenie mtp /międzynarodowe targi poznańskie/, które mają 100 letnią tradycję, a BUDMA – 31-letnią. Uczniowie mogli zobaczyć nowe technologie, materiały, czy sprzęt i urządzenia do produkcji budowlanej. Wydarzenie były niezwykle interesujące a wrażenia uczniów bezcenne! Organizatorzy: Joanna Raczyńska i Krystyna Przybecka.”
Rok Kopernika nawiązuje do obchodzonej w 2023 r. 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma. W swoim najsłynniejszym dziele „De revolutionibus orbium coelestium” Mikołaj Kopernik przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego, burzące dotychczasowy obraz świata. Jego odkrycie spowodowało rewolucję naukową zwaną przewrotem kopernikańskim. Wybitny astronom był też prawdziwym człowiekiem renesansu, działał również jako lekarz, prawnik i ekonomista. W nauce światowej uważany jest za twórcę metody naukowej w dociekaniu prawdy. Przypomnienie sylwetki wielkiego uczonego ma na celu „uświadomienie światowych zasług Polski i Polaków dla nauki oraz wzmocnienie współczesnych dążeń świata nauki i edukacji do podmiotowej obecności nauki w polskim życiu społecznym, gospodarczym i politycznym”.
Poza Mikołajem Kopernikiem patronami 2023 roku zostali Jan Matejko i Wisława Szymborska.