TYDZIEŃ ZDROWIA W GZOWSKIM

Po raz pierwszy w naszej szkole odbędzie się Tydzień Zdrowia. 

W ramach tej inicjatywy w będą odbywać się różne prelekcje i warsztaty, które mają na celu poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia oraz promować zajęcia sportowe.  

  • Chcemy, aby z wiosną uczniowie mieli więcej energii i zapału do działania. Każdego dnia poproszę, aby wybrane klasy przygotowały zdrowe śniadania, które będą sprzedawać w holu głównym szkoły. Dochód ze sprzedaży będą mogli przeznaczyć na potrzeby klasowe, np. wycieczka, wyjście do kina, teatru. W piątek chciałybyśmy, aby nauczyciele przygotowali śniadanie. Dochód nie wiem na co przeznaczymy- jestem gotowa na sugestie 😉  
  • Chcielibyśmy, aby chętni nauczyciele przeprowadzili przed swoimi lekcjami krótką gimnastykę- Justyna Otola przygotuje krótki i prosty zestaw ćwiczeń. Celem takiej aktywności jest przywrócenie koncentracji uwagi, rozluźnienie, wspieranie rozwoju ruchowego uczniów oraz wprowadzenie dobrego nastroju
  • Codziennie w social mediach szkolnych będą zamieszczane podcasty w języku angielskim przygotowane przez naszych uczniów na temat wizerunku własnego ciała.  

W załączniku jest tabelka, w której są opisane poszczególne wydarzenia jakie będą się odbywać w szkole przez ten tydzień.

TYDZIEN-ZDROWIA.pdf

Pozdrawiam

Joanna Proszewska

Katarzyna Soboń