Wycieczka Paryż

W dniach 3-9 września 2021r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Paryża.

W ciągu czterech dni spędzonych we francuskiej stolicy młodzież miała okazję poznać największe i najznakomitsze zabytki oraz atrakcje miasta; Bazylikę Sacré Cœur, Conciergerie, Panthéon, Łuk Triumfalny, Dzielnicę Łacińską, Centrum Pompidou i Moulin Rouge.
Duże zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie Wersalu oraz  dawnego pałacu królewskiego, a obecnie jednego z największych muzeów świata – Luwru. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska dzieła światowego dziedzictwa jak: Nike z Samotraki, Venus z Milo, kodeks Hammurabiego, dzieła Michała Anioła, Rafaela, Rubensa, Leonarda da Vinci (Mona Lisa, Madonna w Grocie), Delacroix i wiele innych, z kolei w Muzeum Orsay  miłośnicy sztuki podziwiali największą na świecie kolekcję dzieł impresjonistów i postimpresjonistów.
Dużą ciekawość wzbudził rejs po Sekwanie oraz wjazd na Wieżę Eiffela, podczas którego podziwialiśmy panoramę miasta z wysokości 324 metrów.
Piątego, ostatniego dnia pobytu, nasyciliśmy drzemiących w nas przedszkolaków i spędziliśmy cały dzień w Disneylandzie. Wieczorem, wsiedliśmy do autokaru i zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń, wróciliśmy do domu.
Z niecierpliwością czekamy na następny taki wyjazd.